طراحی و ساخت درب فلزی

فرآیند تولید درب فلزی
فرآیند تولید درب فلزی
دسامبر 21, 2022
طراحی و ساخت درب فلزی

طراحی و ساخت درب فلزی

طراحی و ساخت درب فلزی

هر سال که می گذرد، ساختمان های بیشتری به درب های فلزی، تکیه می کنند. در حالی که درب، یک ویژگی از یک ساختمان است، داستان آن به طور مداوم توسعه یافته است. درب فلزی، یک سازه متحرک برای بستن ورودی ساختمان است و معمولا از یک پانل تشکیل شده است که روی لولاها می چرخد.

درب فلزی نسبت به درب های دیگر مانند درب چوبی، قابل اعتمادتر و محکم تر است و ظاهر زیبایی دارد. انتخاب درب ورودی، یک لحظه بسیار مهم است، زیرا ایمنی تمام یک خانه یا آپارتمان و گاهی اوقات زندگی صاحبان، به طراحی آن بستگی دارد. امروزه مجموعه ای از فروشگاه های تخصصی طراحی و ساخت درب فلزی، توسط بسیاری از تولید کنندگان، تشکیل شده است که دارای طیف گسترده ای از قیمت ها هستند.

هدف طراحی و ساخت درب فلزی

بنابراین، همیشه می توانید درب فلزی، را انتخاب کنید که به طور کامل، سلیقه و نیاز شما را، برآورده کند. هدف از طراحی و ساخت درب فلزی، تنها محافظت از خانه در برابر مزاحمان نیست، زیرا باید از نفوذ صدای خارجی و توده های هوای سرد جلوگیری کند. علاوه بر این، مدل هایی وجود دارند که می توانند مانعی قابل اعتماد، حتی در برابر شعله های شدید در هنگام آتش سوزی ایجاد کنند. نحوه انتخاب یک درب فلزی، لزوما بسته به محل نصب آن متفاوت است. طراحی و ساخت درب فلزی، با در نظر گرفتن بسیاری از معیارها که مستقیماً بر عملکرد طراحی تأثیر می گذارد، انجام می شود.

با پیشرفت تکنولوژی ماشین آلات تولیدی، ساخت انواع درب های فلزی، سهم خود را در بازار پیدا کردند. پس از اختراع ماشین آلات ساخت قوی تر و سنگین تر، سرعت تولید به طرز چشمگیری افزایش یافت و نه تنها ساختمان های دولتی، بلکه مردم عادی نیز می توانستند با طراحی و ساخت درب فلزی، از مزایای درب های فلزی، برای منازل خود استفاده کنند. به نظر می رسد زمان آن رسیده است که درب های چوبی قدیمی را با درب های فلزی، جایگزین کنیم. تولیدکنندگان توانستند، انواع ورق های فلزی را به شکل دلخواه برش دهند و انواع درب های فلزی را برای ساختمان ها و مصارف مختلف بسازند.

نکات خرید و طراحی و ساخت درب فلزی

لیستی از نکات اصلی وجود دارد که هنگام خرید درب ورودی باید به آنها توجه ویژه ای داشته باشید:

– محل نصب: درب را می توان در خیابان، در یک خانه خصوصی یا در ورودی آپارتمان نصب کرد، انتخاب مواد عایق و پوست بیرونی به این بستگی دارد.

– نوع طراحی: در طراحی و ساخت درب فلزی، توجه به ضخامت فلز مورد استفاده برای ساخت درب، طراحی قاب و تعداد لایه های فلزی درب، بایستی در نظر گرفته شود. این امر با توجه به درخواست مشتری قابل تغییر است.

مزایای طراحی و ساخت درب فلزی

– ماندگاری و دوام بالا همراه با ارزش بلند مدت
– ایمنی و امنیت
– مقاومت در برابر صدا، آفات، پوسیدگی و سایر عوامل مزاحم

اخیراً معماران و تولید کنندگان،طراحی و ساخت درب فلزی، درها و قاب های فلزی ظریف و پیشرفته ای را برای مشاغل و خانه ها طراحی می کنند. این تصور اشتباه که طراحی و ساخت درب فلزی، محصولی کاربردی هستند و نمی توانند زیبا باشند مدت هاست که از بین رفته است. طراحی و ساخت درب فلزی، به منظور تقویت سازه اصلی ساختمان و در اشکال، اندازه‌ها، کاربردها و طرح‌های متفاوت، ساخته می شود.

امنیت طراحی و ساخت درب فلزی

طراحی و ساخت درب فلزی، صرف نظر از ظاهر آن، امنیت درها نیز به لطف فولاد در بالاترین حد خود قرار دارد. امروزه تولید کنندگان، طراحی و ساخت درب فلزی، را با تکنولوژی رو درآمیخته اند و آنها را در نهایت امنیت و ایمنی تولید می کنند. اگر هنوز ظاهر چوبی را برای درب ساختمان خود ترجیح می دهید، همچنان می توانید یک درب فلزی، محکم بخرید و آن را با پانل های بیرونی چوبی تزئین کنید.

شما با این کار، درب فلزی محکمی دارید، در حالی که حس و حال خانه را از چوب، حفظ می کنید. طراحی و ساخت درب فلزی، همراه با تکنولوژی روز، مطمئناً نوآوری بیشتری به دنبال خواهد داشت. اگر به امنیت و استحکام درب خانه یا محل کار خود اهمیت می دهید این درها ممکن است برای شما بهترین باشند. طراحی و ساخت درب فلزی، یکی از رایج ترین انواع درب های مورد استفاده در ساختمان سازی و محیط های کاری، می باشد.

جنس تولید درب فلزی

درب فلزی، شامل یک قاب، با پانل های فولادی است که به دو طرف لمینت شده است. فولاد گالوانیزه، یک سطح فولادی است که به آن، یک پوشش گالوانیزه اضافه شده که آنیل شده است. این عمل، فرآیندی است برای گرم کردن و اجازه دادن به آن برای خنک شدن آهسته، تا رنگ آمیزی آن آسان شود. درب فلزی، درب های مستحکمی هستند که می توانند هر گونه ضربه را تحمل کنند.

بسته به ارتفاع در، آنها ممکن است به سه تا پنج نقطه نصب لولا مجهز شوند. طراحی و ساخت درب فلزی، ممکن است با لمینت پلاستیکی، روکش چوبی یا روکش فولادی ضد زنگ برای دستیابی به جلوه زیبایی بیشتر، تزئین شوند.